KTKD-SALTUR "Doğu Ekspres Turu"

Sayın Üyemiz,

Derneğimiz tarafından  SALTUR Turizm organizasyonu ile  20-25 Mart 2020 tarihleri arasında "DOĞU EKSPRESİ TURU" düzenlenmiştir. Kontenjan 20 kişilik olup katılmak isteyen Üyelerimizin  21 Şubat 2020 cuma günü Saat:18:00'e kadar 0 (312) 434 14 12 Numaralı telefonumuza isim yazıdırmaları gerekmektedir.

Gezi hakkında detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.
 

20-25 MART 2020 - KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ      

2 GECE TREN-3 GECE KARS OTEL KONAKLAMA

1.GÜN: ANKARA – ERZURUM- KARS

Esenboğa havalimanında buluşma, bagaj ve çıkış işlemleri sonrası belirtilen saatlerde Erzurum’a uçuş. Varışta yapacağımız şehir turunda Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii görüldükten sonra serbest öğle yemeği ardından Rüstem Paşa hanı’nda alışveriş için serbest zaman. Aziziye ve Mecidiye Tabyaları ziyareti sonrası Kars’a hareket. Varışta Otele yerleşme, akşam yemek ve geceleme.

2.GÜN: KARS ŞEHİR TURU –ANİ ÖREN YERİ-ÇILDIR GÖLÜ

Kahvaltı sonrası Boğa Tepe Köyüne hareket. Peynir Müzesi görülmesi ve Kars Kaşarı ve Gravyer peyniri hakkında bilgi alınması ardından Çıldır Gölü’ ne hareket, Göl çevresinde fotoğraf çekimi ve serbest zaman öğle yemeği ardından Anı Ören yerine hareket.  Büyük Katedral, Ebul Meneçuher Camii, Kızlar Sarayı, İpekyolu Köprüsü, Selçuklu Kalesi, Aslanlı Kapının görülmesi, Arpaçay’ ın görülmesi, Kars şehir merkezine hareket. Öğle yemeği sonrası Arkeoloji Müzesi, Havariler Kilisesi, Fethiye Cami’ nin görülmesi, Kars merkezde alışveriş imkânı ve serbest zaman. Akşam yemek ve geceleme Otelimizde. (Akşam arzu edilirse Ekstra Kafkas Dansları gösterilerini izleme imkânı olacak)

3.GÜN: KARS- TUZLUCA – IĞDIR – DOĞUBEYAZIT 

Kahvaltı sonrası Tuzluca’ya hareket. Aracımızla Tuz mağarasının içerine girip tuz üretimi, işlenmesi konusunda yetkililerden bilgi aldıktan sonra, Iğdır’da bulunan soykırım anıtını ziyaret ediyoruz. Burada verilecek serbest zaman sonrası Doğu Beyazıt’a hareket. Serbest öğle yemeği sonrası Osmanlı’nın doğudaki en görkemli yapısı olan ve yapımı 99 yıl süren İshak Paşa Sarayı gezilecektir.  Doğu Beyazıt’ta pasajlarda alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Kars’a dönüş. Akşam yemek ve geceleme.

4.GÜN: KARS- KATERİNA KÖŞKÜ-SARIKAMIŞ-TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ

Kahvaltı sonrası Kars’ta bulunan en büyük tabyalardan biri olan Kanlı Tabya müzesinin gezilmesi ardından Sarıkamış’a hareket. Allahu Ekber Dağları eteklerinde Şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış şehitliği ziyareti ardından Sarıçam Ormanları ile kaplı muhteşem Sarıkamış Kayak Merkezi’ne gidip orada serbest zaman veriyoruz. Serbest alınacak öğle yemeği ardından Katerina Av Köşkü gezilecektir. Daha sonra Kars’a dönüş. Kars merkezde alışveriş imkânı ve serbest zaman ve akşam yemeği ardından Kars tren garına hareket. Turistik Doğu Ekspresi trenine yerleşme, saat 22:35’de hareketle yolculuğumuz Sarıkamış, Erzurum, Erzincan güzergâhı ile devam edecek. Geceleme trende.

5.GÜN: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ DİVRİĞİ-SİVAS

Saat 11:25-12.00 arası Divriği’ye varış. UNESCO’nun dünya mirasına kabul ettiği ilk mimari yapımız Divriği Ulu Camii ve Darüşşifasını gördükten sonra verilecek serbest zaman ve öğle yemeği sonrası Divriği Tren İstasyonu’na varış ve saat 14.01’de Sivas’a hareket. Saat 16.10’da Bostankaya İstasyonundan bizi bekleyen aracımıza transfer ve yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk ile Sivas merkeze varış. Sivas Şehir turu bu turumuz esnasında Şifahiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Sivas Ulucami gezileri ardından Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi Binası gezileri ardından Bostan kaya Tren İstasyonuna dönüş ve saat 19.19’da hareket.

6.GÜN: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ -SİVAS-KAYSERİ-ANKARA

Trende geceleme ve sabah saat 05.15-06.00 Ankara Tren Garına varış. Başka gezilerde buluşmak dileğiyle vedalaşma.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Ankara- Erzurum Uçak bileti ücreti

* Doğu ekspresi ile Kars- Ankara Yataklı Tren bileti

* 2 Gece Doğu Ekspresi konaklama.

* Özel tur araçları ile seyahat
* Araç içi ikramlar
* 3 gece 4* Otelde kahvaltı ve akşam yemekleri dahil konaklama

* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

* Divriği-Sivas şehir turları ve transferler

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm öğle yemekleri,

* Doğu Ekspresi Trenindeki akşam yemekleri ve sabah kahvaltıları

* Alkollü ve Alkolsüz içecekler

* Mini bar kullanımı
* Kafkas dansı gösterisi

* Kişisel harcamalar.

* Müze - ören yeri giriş ücretleri

 

NOT 1: Trende tek kişilik konaklama istenirse 300 TL ücrete ilave edilir.

 

Nakit/Tek Çekim

ERKEN REZERVASYON

6 TAKSİT FİYAT

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI (Nakit ya da Tek Çekim)

1850 TL

1950 TL

TEK KİŞİ FARKI + TREN FARKI                                                                  

600 TL

 

07-12 YAŞ ÇOCUK (İki Yetişkin Yanında)                                

1550 TL

 

00-06 YAŞ ÇOCUK: ÜCRETSİZ (Araçta Koltuk Alınırsa)        

950 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Genel Bilgiler

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; mevsim şartlarına uygun bot ve kıyafetler, bere, atkı, eldiven, fotoğraf makinesi-kamera (piller), güneş gözlüğü ve soğuğa kaşı krem.

NOTLAR:

* Turlarımız kesin hareketli olup Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini aynı tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.

* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda minibüs, 15-22 kişi arası kayıtlarda Midibüs, 22-46 kişi arası kayıtlarda otobüslerle sağlanır.

*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

 

DOĞU EKSPRESİ YATAKLI KOMPARTIMAN UYGULAMALARI

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur. Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde lavabo, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisi de açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur. 

Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. Kâğıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.              

Duyurumuzu Paylaşın: