Tüm Haberler

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  • 2020-03-07

Uluslararası alanda ortak bir anlayış temelinde, insan haklarının güçlendirilmesi, cinsiyet ayırımcılığının ortadan kaldırılması ve kadınların doğuştan gelen, yaşamın her alanında sahip olduğu kayıtsız şartsız eşit haklarının korunması, gerçek yaşamda uygulanan ayırımcı yapının kaldırılması açısından 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ anlamlı, değerli ve son derece önemli özel bir gündür.

Detay

KTKD ANTALYA ŞUBESİ ASSİM TEMSİLİYET NOKTASI AÇILIŞI

  • 2020-02-24

KTKD Antalya Şubesinin ASSİM Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi Yerleşkesinde yer alan Temsiliyet Noktası Açılışı gerçekleştirildi.

Detay

KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN ANITKABİR ZİYARETİ

  • 2020-01-31

Kıbrıs Türk Kültür Derneği’nin 19 Ocak 2020 tarihinde yapılan 53. Olağan Genel Kurul Toplantısında seçilerek göreve başlayan Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Başkan Dr. Ahmet Zeki BULUNÇ Başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret etti.

Detay

RAHŞAN ECEVİT TEDAVİ GÖRDÜĞÜ GATA’DA YAŞAMA VEDA ETTİ

  • 2020-01-18

Kıbrıs Türk Barış Harekâtı kararını veren hükümet döneminin Başbakanı Bülent Ecevit’in değerli eşi Rahşan Ecevit’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Rahşan Ecevit Türk siyasi yaşamında etkinliği olan ve Bülent Ecevit’in siyasi yol arkadaşı ve önemli bir destekçisi, etkinliği bulunan nitelikleri yüksek bir kişi olarak bilinir.

Detay

DR. FAZIL KÜÇÜK VE RAUF R. DENKTAŞ'I SAYGIYLA ANIYORUZ

  • 2020-01-13

TÜRK HALKININ VAROLUŞ SAVAŞIMININ, ÖZGÜRLÜK, EGEMENLİK VE BAĞIMSIZLIK HEDEFLERİNE ULAŞILMASINDA BELİRLEYİCİ OLAN ÖNCÜ LİDERİMİZ DR. FAZIL KÜÇÜK’Ü VEFATININ OTUZ ALTINCI, DİRENİŞİMİZİ ÖRGÜTLEYEN, DEVLETİMİZİN KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF R. DENKTAŞ’I VEFATININ SEKİZİNCİ YILINDA AÇTIKLARI YOLDA İLKELERİNE BAĞLILIĞIMIZLA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLARIMIZLA ANIYORUZ.

Detay

21-25 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası

  • 2019-12-21

Kıbrıs Türk Halkı, Kıbrıs’ın yönetiminin geçici olarak 1878 yılında İngiltere’ye devredilmesinden itibaren özgürlük, bağımsızlık, egemenlik ve varlığını sürdürmek için ağır koşullarda VAROLUŞ MÜCADELESİ veren onurlu ve egemen bir halktır.

Detay