Ahmet Göksan

Bunalımın Güveni

 • 2019-08-30

  Dünyamızın iklim değişiklikleri nedeniyle olağanüstü dönemden geçtiğimizi kaydetmek olasıdır.  Nerede ise her ülkede yaşanan sıcaklık artışları Avrupa ülkelerini de etkisi altına aldığı için Kuzey Kutbundaki buzulların erimesine neden oluyor. 

Duruşun Ödünsüzü

 • 2019-08-23

Yunanistan’ın çiçeği burnundan düşmemiş olan Başbakanı Bay Kyriakos Mitçotakis,’de geleneği bozmayarak ilk ziyaretini Ada’nın Güneyine gerçekleştirdi. Görüşmelerinde Türkiye’nin bölgede yapmakta olduğu sondaj konusunu birincil konu olarak ele aldıklarını açıkladı.

Algıların Kırılması

 • 2019-08-16

Kıbrıs uyuşmazlığına çözüm arayışlarına nafile turlarla devam edilirken adadaki statükoyu yıkmak adına gündeme Maraş konusu da getirildi. Kıbrıs Rum’ları ellerindeki belgelerin ‘kullanım Belgesi’ olduğunu bilmelerine karşın belgeleri ‘tapu kaydı’ olarak sunuyorlar.

Köşenin Tersi

 • 2019-08-09

Kıbrıs uyuşmazlığının çözümü konusunda yıllardır oynanan oyun ile uygulanan senaryonun yeniden oynanması için geriye sayım devam ediyor.

Kilidin Anahtarı

 • 2019-08-02

Ada’nın güneyindeki yönetimin düş işleri affedersiniz Dışişleri Bakanı Bay Nikos Hristodulidis, Economist dergisinin geleneksel olarak Atina’da düzenlediği söyleşi de kendilerinin çözümü amaçladıklarını bunu sağlamak için de ‘Türkiye ile işbirliğinin tüm tarafların yararına olur” diyor.

Kıbrıs Türkleri'nin Toplumsal Direniş Bayramı Kutlama Mesajı

 • 2019-07-31

 Kıbrıs Adası’nın Türk’ler tarafından fethinin 448., “Biz bu Ada’nın asli unsurlarıyız” inancından hareket ederek Türk Mukavemet Teşkilatı’nın 61. ve güzel yurdumuzun savunulması için bağrından çıkardığı, Güvenlik Kuvvetleri’nin kuruluşunun 43. Yıldönümünü 1 Ağustos 2019 tarihinde birlikte kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Köklerimizin derinlerde olduğuna inandığımız için direnerek bu anlamlı günlere ulaşmış bulunuyoruz. Yüce Türk ulusunun ve onun ayrılmaz parçası olan Kıbrıs Türk’lerinin Toplumsal Direniş Bayramı kutlu olsun.

Teslimin Hakkı

 • 2019-07-26

Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan AP seçimlerinin sonuçları bazı ülkelerde sıkıntıya neden oldu. Yunanistan bu ülkelerin önünde gidiyor.

Gerinin Perdesi

 • 2019-07-19

 Havanın aşırı sıcağından olacak Temmuz ayı beklenmeyen olayların yaşandığı bir ay olarak biliniyor. Buna karşın önceden yaşanmış olayların da etkisi olduğunu kaydetmek istiyoruz. 

Çıkarılacak Ders

 • 2019-07-18

 Ülkeler arasındaki ilişkilerin tek düze gittiğini ne yazık ki hiç kimse söyleyemez. Türk Yunan ilişkilerinde olduğu gibi Türk Amerikan ilişkilerinin de olduğu gibi sürekli olarak inişli çıkışlı seyir izlediği biliniyor. Yüce Atatürk’ün dirayetli duruşu ile kısa süreli de olsa Türk Yunan ilişkiler iyi komşuluk ile dostluk çerçevesinde yürütülmüştür. Kıbrıs olayının 1950’li yılların ortalarında ortalıklara çıkarılması sonrasında ikili ilişkiler de gerilmeye başladı.

Akılsızlığın Farkı

 • 2019-07-12

Son günlerde Maraş konusu gündemde birincil konu olarak sunulmak isteniyor. Doğu Akdeniz’de yaşanan gerilim cambaza bak denilerek Maraş konusu öne çıkarılıyor.

Kavganın Kayıkçıları

 • 2019-07-05

Havaların iyice ısınmaya başlamasından mıdır nedir? Doğu Akdeniz’e olan ilgi artıyor. Bölge ile ilintili olsun olmasın emperyal amaç güttükleri bilinenler karşımızdaki unsura destek vermeye çalışıyorlar.

Egemenliğin Eşiti

 • 2019-06-28

 AP seçimlerinde partisinin oy kaybetmesi sonrasında istifa etmek durumunda kalan Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye’yi tehdit ediyor.