Tüm Haberler

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NİN 39’NCU KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

  • 2022-11-22

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ KURULUŞUNA GİDEN YOL VE GÜNCEL GELİŞMELER

Detay

1 TEMMUZ KABOTAJ BAYRAMI

  • 2022-07-01

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 96. yıl kutlama etkinlikleri Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi’nin destekleriyle Alanya’da yapılan çeşitli etkinliklerle coşku içerisinde gerçekleşti. Kabotaj Bayramı çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlenerek Kabotaj Bayramı’nın anlam ve önemine dikkat çekildi. İskele’de düzenlenen etkinliklere Alanya Kaymakam Refiki Ramazan Kıyak, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Liman Başkanı Mehmet Sayhan ve protokol üyeleri de katıldı. Etkinlikler Liman Başkanı Sayhan’ın, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı; akabinde KKTC Antalya Başkonsolosluğu desteği ve KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ ANTALYA ŞUBESİ katkısıyla, Kıbrıs' ın Fethinin 451.yılı ve 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatının 48.yıldönümü münasebetiyle 1955 -1974 arası dönemden kesitlerin yer aldığı Kıbrıs Olayları Fotoğraf Sergisi ve Alanya Türk Ocakları desteği ve öncülüğünde Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker'in ve silah arkadaşlarının kahramanlıkkarının yer aldığı fotoğraf sergisi açılışı yapıldı ve gezildi, daha sonra ise Kaymakam Refiki Kıyak, Başkan Yücel ve Liman Başkanı Sayhan denize saygı çelengi bıraktı. Etkinlikler kapsamında su sporları (flyboard) gösterileri, yatların kortej geçişi ve yağlı direkten bayrak alma yarışı yapıldı. Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesine ve Alanya halkına teşekkür ederiz.

Detay

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

  • 2021-08-28

Başta Ulu Önderimiz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve sonsuz bir minnetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

Detay

ERENKÖY SAVAŞI'NIN 57. YIL DÖNÜMÜ'NÜ ANIYORUZ.

  • 2021-08-07

Erenköy Şehitlerimizi, Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel’i rahmetle, kahraman gazilerimizi, Liderimiz Dr. Küçük’ü, Kurucu Cumhurbaşkanımız Denktaş’ı saygı ve şükranla anıyoruz. Varoluş Mücadelemizdeki diğer şehitlerimize rahmet, hayatta olan Mücahitlerimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Türk milletine ve mücadeleci Halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Detay

1AĞUSTOS TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI KUTLU OLSUN

  • 2021-07-31

Bugün 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı’nı, Kıbrıs’ın Türkler tarafından fethinin 450’nci, Rum-Yunan Terör Örgütü EOKA’nın ENOSİS mücadelesine karşı varlığını korumak için kurulan Türk Mukavemet Teşkilatı’nın kuruluşunun 63’ücü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluşunun 45’inci yıl dönümünde varlığımızn temel taşlarının oluşturulduğu tarihler olarak kutluyoruz.

Detay

20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI ANTALYA'DA KUTLANDI.

  • 2021-07-26

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı coşkusu Antalya’da da yaşandı.

Detay