Tüm Haberler

20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

  • 2021-07-16

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kıbrıs Türk halkının 1878 yılından itibaren verdiği milli kimliğini koruma ve var olma mücadelesi sonucunda kendi geleceğini belirleme hakkını kullanarak kurduğu demokratik, laik, bağımsız, egemen, meşru çağdaş bir devlettir. İnsan haklarını, evrensel değerleri, hukukun üstünlüğünü, laik devlet anlayışını ve demokrasiyi bir yaşam biçimi olarak benimseyip kabul eden Kıbrıs Türk halkı, bugün kendi kurduğu öz devletinde tam bir güvenlik, huzur ve barış içinde geleceğinden emin olarak yaşamaktadır. Kıbrıs Türk halkının verdiği var oluş mücadelesiyle bugünkü koşullara kavuşmuştur. Türk halkı 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı’nın sağladığı, mücadelesiyle belirlediği ve kararlılıkla sürdürdüğü devletinin siyasi coğrafyasında onurla huzur içinde yaşamaktadır.

Detay

Kıbrıs Adası'nın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fethinin 450. Yıl Dönümü

  • 2021-07-01

Kıbrıs Adası'nın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethinin 450. yıl dönümü, Antalya'nın Elmalı ve Finike ilçelerinde törenlerle kutlandı. Kutlama törenlerine, 450. Yıl Kutlama Platformuna bağlı Kamu yararı statüsüne haiz Akdeniz Grubunu oluşturan; Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şubesi, Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi, Türk Ocakları Derneği Antalya Şubesi, Aksan Akdeniz Gençlik Sanat Eğitim Derneğinin öncülük ettiği etkinliğin yükleniciliğini ve organizasyonunu ELMALI BELEDİYESİ ve FİNİKE BELEDİYELERİ yaptı.

Detay

KIBRIS ADASININ TÜRKLER TARAFINDAN FETHİNİN 450. YILI ETKİNLİKLERİ

  • 2021-06-28

Kıbrıs Adasının Türkler tarafından Fethinin 450. Yılı etkinlikleri ile ilgili Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenlendi.

Detay

ANTALYA CEMİL MERİÇ MÜZE KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI

  • 2021-05-21

Atatürk'ün Samsuna çıkarak İstiklal mücadelemizin ilk adımını attığı 19 Mayıs 1919'un yıldönümünde Atatürk'ün en büyük eserim dediği CUMHURİYETİ emanet ettiği gençlere armağanı olan 19 Mayıs Gençlik Bayramı gününde Antalya'nın gençlerine ANTALYA KEPEZ BELEDİYESİ tarafından DOKUMAPARK "Cemil Meriç Müze Kütüphanesi" armağan edildi. Müze kütüphane açılışı dün kent protokolünün katıldığı muhteşem bir törenle yapıldı.

Detay

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

  • 2021-05-18

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Ya İstiklal Ya Ölüm" parolasıyla Türk Ulusu'nun yeniden doğuşunu başlattığı tarihtir 19 Mayıs.

Detay

RÜSTEM TATAR VEFAT ETTİ.

  • 2021-04-26

Sayın Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’ın değerli babası Rüstem Tatar’ın vefatının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kıbrıs Türk halkının önemli bir değerini daha yitirmenin acısı içindeyiz.

Detay