Tüm Haberler

KKTC 5'İNCİ CUMHURBAŞKANI SAYIN ERSİN TATAR'A KUTLAMA MESAJI.

  • 2020-11-06

Sayın Cumhurbaşkanımız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ve Kıbrıs Türk halkının varlığı, geleceği açısından son derece önemli olan 5. Cumhurbaşkanlığı seçimi huzur ve barış ortamı içinde demokrasinin bütün gerekleri yerine getirilerek başarıyla sonuçlandı. Kıbrıs Türk halkı egemen devletini yaşatma, bağımsızlığını, özgürlüğünü kesin olarak sürdürme ve demokrasi sınavını bir kez daha dünya kamuoyu önünde başarıyla vermiştir. Cumhurbaşkanlığı seçim süreci, seçim sonuçları, Kıbrıs Türkü’nün demokrasi kültürü, siyasi olgunluğu ve kendi geleceğini özgür iradesiyle belirleme kararlılığı, Beşinci Cumhurbaşkanımızın görevine başlamasıyla dünya kamuoyuna, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin devletler hukukuna göre meşru egemen bir devlet olarak bir türlü kabul etmek istemeyen devletlere ve uluslararası kuruluşlara bütün kurumları ve kuruluşları ile çağdaş demokratik egemen bir devlet olduğunu tartışmasız şekilde bir kez daha göstermiştir. Kıbrıs Türk halkı 5. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Yüce Atatürk’ün “bir ulus özgürlüğünü, eşitliğini, varlığını ve bağımsızlığını ancak MİLLİ EGEMENLİK ile koruyabilir” özdeyişine uygun olarak özgür iradesiyle demokratik tercihini yapmıştır. Kıbrıs Türkü’nün bu tercihinin temel kaynağı, Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyanızda bir uzlaşmanın ancak eşit egemenliğe dayalı iki bağımsız egemen devletin varlığı temelinde olabileceğini, federal bir “çözüm” alternatifinin artık söz konusu olamayacağı kararlılığınızı ortaya koymuş olmanızdır.

Detay

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Türkiye İrtibat Bürosu Ankara’da Açıldı

  • 2020-10-31

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Türkiye İrtibat Bürosu , Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın almış olduğu karar doğrultusunda , Kıbrıs Türk iş dünyasını temsil etmek, halkımızın Türkiye ile ticari ve ekonomik ilişkilerini geliştirmek ve farkındalık yaratmak, KTTO üyelerinin Türkiye’deki iş temaslarının koordinasyonunu ve organizasyonunu gerçekleştirmek amacıyla ,4875 sayılı Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu’nun 3 üncü maddesinin (h) bendi ve 20/08/2003 tarihli ve 25205 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 03/07/2012 tarihli ve 28342 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan mevzuat ile değişik 6ıncı maddesi uyarınca, 08 Ocak 2018 tarihinde T.C Ticaret Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulmuştur.

Detay

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

  • 2020-10-28

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’nci yıldönümünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Detay

KKTC'de Cumhurbaşkanlığı Seçimini Ersin Tatar Kazandı

  • 2020-10-19

Kuzey Kıbrıs Yüksek Seçim Kurulu yerel saatle 19.40 itibarıyla adadaki 738 sandıktan tümünün açıldığını duyurdu.

Detay

KKTC'de Cumhurbaşkanlığı Seçimi İkinci Tura Kaldı

  • 2020-10-12

Kuzey Kıbrıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. İkinci turda Başbakan Ersin Tatar ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yarışacak.

Detay

KAPALI MARAŞ 46 YIL SONRA AÇILDI

  • 2020-10-09

Başbakan Ersin Tatar Gazimağusa’da basının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Detay