Tüm Haberler

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

  • 2020-12-31

MUTLU SENELER

Detay

21-25 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası

  • 2020-12-21

Kıbrıs Türk halkının en doğal ve en başta gelen insan hakkı olan Yaşam Hakkına son vermek için Rum-Yunan tarafının başlattığı soykırım eylemlerinin tarihimize “Kanlı Noel” olarak yazılan 21 Aralık 1963 vahşetinin 57’inci yıl dönümünde şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Detay

KKTC'DE HÜKÜMET KURULDU

  • 2020-12-11

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrat Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP) koalisyon hükümeti, UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner başkanlığında kuruldu.

Detay

KKTC ANTALYA BAŞKONSOLOSU MUSTAFA KEMAL BEYAZBAYRAM VE HEYETİ ANTALYA ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

  • 2020-12-07

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Antalya Kurucu Başkonsolosu Sayın Mustafa Kemal Beyazbayram beraberinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Antalya Başkonsolosluğu Eğitim ve Kültür Ateşesi Sayın Mehmet Kortay olmak üzere Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şubemize bir ziyarette bulundu.

Detay

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

  • 2020-11-24

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere karanlığa karşı bir meşale olan ve gelecek nesillerin yolunu aydınlatan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlu olsun.

Detay

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NİN 37’NCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ COŞKUYLA KUTLUYORUZ

  • 2020-11-14

Kıbrıs Türk Halkının özgürlük ve varoluş mücadelesini taçlandırdığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Meclis’te oybirliği ile kuruluşunun 37. Yıldönümünü daha güvenli ve devletimizi yaşatma inanç ve kararlılığı ile sevinçle kutluyoruz. Kıbrıs Türk halkının siyasi tarihinin en büyük bayramı KKTC CUMHURİYET BAYRAMI kutlu olsun!

Detay