Ahmet Göksan

Ahmet Göksan

Özün Başarısı

 • 2020-10-16
 • Ahmet Göksan

Geride bıraktığımız Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında daha önce öngörülen adayların ikinci tura kaldığı biliniyor.Doğal olarak kim seçilirse seçilsin Kıbrıs Türk'ünün Cumhurbaşkanı olarak görevini yapacaktır.Yaşamakta olduğumuz açmazın içinden çıkabilmemiz için Cumhurbaşkanının başkanlığında el ele vererek elimizi taşın altına koyarak aşacağımız konusunda büyük bir uzlaşı içinde olmamız gerektiğini kaydetmek istiyoruz.

Detay
Ahmet Göksan

Hareketin Ortaklığı

 • 2020-10-09
 • Ahmet Göksan

 Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırması ile başlayan çatışmalar boyut kazanarak devam ediyor.Saldırganların işgali altında bulunan Dağlık Karabağ'ın fazla zaman yitirmeden işgalden kurtarılması için Azerbaycan karşı saldırıya geçti.30 yıla yaklaşan süredir işgal ettikleri yerleşim yerlerinde KAÇKINLAR diye tanımlanan perişan yaşamlarını dünya kamuoyu sürekli olarak görmezden geliyor.

Detay
Ahmet Göksan

Nedensiz Niçinsiz

 • 2020-10-02
 • Ahmet Göksan

Amerika'da yapılacak olan Başkanlık seçimi öncesinde Bay Trump'ın çıkışlarıyla ortalığın toz duman olduğu günlerdeyiz.Seçimi kaybedeceği öngörülen Trump'ın Soğuk Savaş döneminden kalma bazı taktikleri piyasaya sürdüğü gözlerden kaçmıyor.20.yüzyılın sonlarında tarihe karıştığı bilinen bazı uygulamalar öncelikle Çin ile ekonomik savaşta kullanılıyor.Seçim sonucunun aleyhine olması durumunda kaynamakta olan kazanın daha da kaynayacağının işaret fişekleri şimdiden atılmaya başladı bile.

Detay
Ahmet Göksan

Geleceğin Güzeli

 • 2020-09-25
 • Ahmet Göksan

 Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon rezervleri var olduğu sürece bu konuyu konuşmaya devam edeceğiz.Ne zamana dek diye sorulacak olur ise bu rezervin adil paylaşımı sağlanana dek  sürecektir.Öyle bir noktaya gelindi ki Kıbrıs Adasının üzerinden uçakla geçenler bile rezerv için hak iddialarında bulunuyorlar.Bu yönlü bir sıkıntının aşılabilmesi için karşımızdaki unsurun kendisini adanın tek egemeni olarak görmemesi gerekiyor.Bu nedenle de arkalarına aldıklarını zannettikleri Fansa gibi bazı dostları ile bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktan geri durmayacaklarını söylemek olasıdır.

Detay
Ahmet Göksan

Programın Çerçevesi

 • 2020-09-18
 • Ahmet Göksan

Son günlerde bazı İslam ülkelerinin İsrail aşklarının filizlendiği günlerden geçiyoruz.Mısır ile Ürdün'den sonra aşkını ilan eden üçüncü ülke olmak için Körfez ülkeleri arasında BAE bunu başarmıştır.Şimdi sırada Bahreyn'in olduğu belirtiliyor.Tanımanın hıza dönüştüğü günlerden geçilirken diğer ülkelerin de sıraya girdikleri duyuruluyor.Bugüne değin birbirlerine verdikleri ağır kayıplar nedeniyle kandan beslenenler olarak da bilinen bu ülkelerin karşılıklı olarak verdikleri zararın faturasının bu uygulama sonrasında kim veya kimler tarafından ödeneceği ortalıklarda kalmış oluyor.

Detay
Ahmet Göksan

Hukuksuzun Hukuku

 • 2020-09-11
 • Ahmet Göksan

 Cumhurbaşkanı seçimine doğru geri sayım devam ederken adaylar başvurularını ilgili makamlara yaptılar. İlk belirlemelere göre 12 adayın seçilmek için başvurdukları biliniyor. Yapılacak olan hukuki incelemeden sonra bu sayı kesinleşecektir. Halk da belirlenecek olan adaylardan o yüce makama uygun göreceği birisini oyları ile seçecektir. Bu yüce makama seçilecek olan kişinin işinin zor olacağını kaydetmek gerekiyor.

Detay
Ahmet Göksan

Ayarın Fabrikası

 • 2020-09-05
 • Ahmet Göksan

Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon rezervlerinin belirlenmesi için Türkiye’nin bir süredir yürüttüğü sismik araştırma çalışmaları AB ülkelerini rahatsız etmiş gibi görünüyor. Adı geçen kuruluşların hangisi olursa olsun sıklıkla bildiri yayınlıyorlar. Bu bildirilerde Türkiye sürekli olarak suçlanıyor. Bazen de bunun ötesine geçerek tehdide varan açıklamalar yapıyorlar. Kendi ordusunu bile kuramayan adı geçen birliğin kendini tatmin etmek için bu yolu denediğini kaydetmek gerekiyor.

Detay
Ahmet Göksan

Atağın Karşıtı

 • 2020-08-28
 • Ahmet Göksan

Emperyal amaç güden ülkelerin Akdeniz’e sahip olmak istemelerinin temelinde dünyaya egemen olmak dürtüsünün yattığı biliniyor. Yüzer gemi görüntüsünün ötesinde bölgedeki yer altı rezervleri yattığı yadsınamaz bir gerçektir. Bu amaçlarına ulaşabilmek için de Kıbrıs’ı da sahipleniyorlar görüntüsünü vermekten geri durmuyorlar. Ülkeler siyaseten Rum yönetimini desteklerken şirketleri aracılığı ile yeraltındaki rezervleri sahiplenme çabalarını sürgit ediyorlar.

Detay