Tüm Haberler

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

  • 2021-08-28

Başta Ulu Önderimiz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve sonsuz bir minnetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

Detay

ERENKÖY SAVAŞI'NIN 57. YIL DÖNÜMÜ'NÜ ANIYORUZ.

  • 2021-08-07

Erenköy Şehitlerimizi, Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel’i rahmetle, kahraman gazilerimizi, Liderimiz Dr. Küçük’ü, Kurucu Cumhurbaşkanımız Denktaş’ı saygı ve şükranla anıyoruz. Varoluş Mücadelemizdeki diğer şehitlerimize rahmet, hayatta olan Mücahitlerimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Türk milletine ve mücadeleci Halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Detay

1AĞUSTOS TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI KUTLU OLSUN

  • 2021-07-31

Bugün 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı’nı, Kıbrıs’ın Türkler tarafından fethinin 450’nci, Rum-Yunan Terör Örgütü EOKA’nın ENOSİS mücadelesine karşı varlığını korumak için kurulan Türk Mukavemet Teşkilatı’nın kuruluşunun 63’ücü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluşunun 45’inci yıl dönümünde varlığımızn temel taşlarının oluşturulduğu tarihler olarak kutluyoruz.

Detay

20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI ANTALYA'DA KUTLANDI.

  • 2021-07-26

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı coşkusu Antalya’da da yaşandı.

Detay

20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

  • 2021-07-16

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kıbrıs Türk halkının 1878 yılından itibaren verdiği milli kimliğini koruma ve var olma mücadelesi sonucunda kendi geleceğini belirleme hakkını kullanarak kurduğu demokratik, laik, bağımsız, egemen, meşru çağdaş bir devlettir. İnsan haklarını, evrensel değerleri, hukukun üstünlüğünü, laik devlet anlayışını ve demokrasiyi bir yaşam biçimi olarak benimseyip kabul eden Kıbrıs Türk halkı, bugün kendi kurduğu öz devletinde tam bir güvenlik, huzur ve barış içinde geleceğinden emin olarak yaşamaktadır. Kıbrıs Türk halkının verdiği var oluş mücadelesiyle bugünkü koşullara kavuşmuştur. Türk halkı 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı’nın sağladığı, mücadelesiyle belirlediği ve kararlılıkla sürdürdüğü devletinin siyasi coğrafyasında onurla huzur içinde yaşamaktadır.

Detay

Kıbrıs Adası'nın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fethinin 450. Yıl Dönümü

  • 2021-07-01

Kıbrıs Adası'nın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethinin 450. yıl dönümü, Antalya'nın Elmalı ve Finike ilçelerinde törenlerle kutlandı. Kutlama törenlerine, 450. Yıl Kutlama Platformuna bağlı Kamu yararı statüsüne haiz Akdeniz Grubunu oluşturan; Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şubesi, Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi, Türk Ocakları Derneği Antalya Şubesi, Aksan Akdeniz Gençlik Sanat Eğitim Derneğinin öncülük ettiği etkinliğin yükleniciliğini ve organizasyonunu ELMALI BELEDİYESİ ve FİNİKE BELEDİYELERİ yaptı.

Detay