YÜZYILIN DEPREM FELAKETİNİ VE YARATTIĞI ACILARIYAŞIYORUZ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE’MİZ VE KUZEY KIBRIS TÜ

Kıbrıs Türk Kültür Derneği

                                                                      

YÜZYILIN DEPREM FELAKETİNİ VE YARATTIĞI ACILARI YAŞIYORUZ

GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE’MİZ VE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’MİZ

 

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan, Türkiye'yi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni derinden sarsan, Merkez üssü Kahramanmaraş olan yıkıcı iki büyük depremin altıncı gününde arama kurtarma, enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken depremlerin ardından birçok şehrin uydudan çekilen görüntüleri, yaşanan çok büyük bir ulusal felaketin boyutlarını ve yaygın deprem alanını çarpıcı şekilde gözler önüne sermiştir.

Çok geniş bir alanı etkisi altına alan depremin büyüklüğü, yarattığı silinemeyecek derin acılar, bütün vatandaşlarımızı bireysel, toplumsal ve sivil toplum örgütleri olarak milletimizi derinden sarsmıştır. Türkiye'yi sarsan Çok büyük yıkımla gelen büyük bir depremin ağır acılarını yaşıyoruz. Merkez üssü Kahramanmaraş olan Adana’dan Diyarbakır’a oldukça geniş bir coğrafyada etkili olan peşi sıra bir gecede meydana gelen depremlerde göçükler altında kalan insanlarımızı kurtarma çalışmaları büyük zorluklara karşın özverilerle sürdürülmektedir. Kurtarma çalışmalarına çok ağır koşullara karşın büyük özveriye çalışan, çok sayıdaki canları kurtaran kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz

Deprem felaketinin yaşandığı esnasında, spor etkinlileri için Türkiye’de bulunan ve Adıyaman’da Atatürk Bulvarı’ndaki İSİAD otelinde konaklayan Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek voleybol takımı öğrencileri, öğretmen ve velilerden oluşan 39 kişilik kafilenin kaldığı yedi katlı otelin enkazından 16 vatandaşımızın cansız bedenine ulaşıldığı bilgisi acılarımızı katlamıştır. Yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerken yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Tüm dualarımız, enkaz altında bulunan bütün depremzedelerimizin sağ salim kurtarılmaları, yaralıların acil şifaları içindir.

Depremin derin yaralar açan, yürekleri dağlayan, çekilen acıların tanımlanamayacak derinliği, meydana gelen felaketin büyüklüğü ve yıkımın geniş alanları kapsayan uydu görüntüleri yaşanan felaketi daha farklı bir boyutta ortaya koymuştur. Bu görüntüler insanlığın yaşadığı İkinci Dünya Savaşı görüntülerini gölgede bırakacak bir niteliktedir. Ülkemizin yaşadığı büyük felaket, yararlarımızın kolay sarılamayacağı, acılarının dinmeyeceği yüzyılın felaketidir.

Yüzyılın felaketinden duyduğumuz üzüntü ve acımız çok büyüktür. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Türkiye’mize, milletimize, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ve halkımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

                                                                   KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ

                                                                    GENEL MERKEZ VE ŞUBELERİ

                                                               YÖNETİM KURULLARI

 

 

Sayfamızı Paylaşın: