TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN İLÂNININ 100’NCü YILINDA TÜRK MİLLETİNİN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN İLÂNININ 100’NCü YILINDA TÜRK

MİLLETİNİN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

 

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Emperyalizme ve Sömürgeciliğe karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı zaferinden sonra kurduğu bağımsız ve egemen Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını Türk Milleti olarak büyük bir coşku ve onurla kutluyoruz. 

Her yıl Cumhuriyet Bayramımızı, diğer milli günlerimizin kutlamalarından farklı bir coşku, mutluluk, kıvanç ve onurla kutlamaktayız. Ancak 29 Ekim 2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin Yüzüncü Kuruluş Yılını ayrı bir coşku ve onurla kutluyoruz. 29 Ekim 2023 tarihinin anlam ve önemi çok büyüktür. Cumhuriyetimizin 100’ncü Kuruluş Yılını kutladığımız bugün, Türk Milleti’nin çok özel ve tarihi bir günüdür. 

Mustafa Kemal Atatürk, orduları dağıtılmış, tersanelerine girilmiş, silahları alınmış işgal altında oldukça ağır koşulların yaşandığı bir ortamda, vatanı, özgürlüğü, bağımsızlığı için ölüm dâhil her şeyi göze alarak çevresindekilerle birlikte Türk milletinin kenetlenmesiyle yürüttüğü Milli Mücadele'yi zaferle sonuçlandırarak Türkiye Cumhuriyeti’ni muhteşem bir zaferlekurdu. Türk Milleti Cumhuriyete sahip çıkarak bugün 100’ncü yılını kutlamaktadır.

Yüz yıldır yaşayan Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte başlatılan devrimlerle çağdaşlaşma, sürdürülebilir kalkınma vegelişme, laik Türkiye Cumhuriyeti Devletinin anahtarı ve geleceğinin güvencesidir. Cumhuriyet, demokratik ve laik bir ülkenin sarsılmayan temel taşıdır.

Cumhuriyet, egemenliği kayıtsız şartsız millete veren, toplumu ümmetten millete, bireyi kuldan yurttaş konumuna yükselten bir Aydınlanma Devrimi'dir. Bu Devrim, dünyadaEmperyalizme karşı verilen savaşın ilk zaferidir. Dünyadaki mazlum ülkelere örnek olmuştur. 

Atatürk İlke ve Devrimlerini, İngiliz Sömürge yönetiminin ağır baskılarına, yasaklarına karşın kendi özgür iradesiyle uygulamaya koyan Kıbrıs Türk Halkı verdiği Milli Varoluş Savaşımı sonucunda bugün bağımsız ve egemen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası antlaşmalarla elde ettiği garantihakkı güvencesinde özgür, bağımsız ve egemen bir halk olarak Atatürk İlke ve Devrimlerinin yol göstericiliğinde Kıbrıs’takivarlığını sürdürmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni geleceğe çok daha güçlü biçimde ulaştırmak,Cumhuriyetimizi, bağımsızlığımızı, egemenliğimizi korumak ve yaşatmak Atatürkçü Düşünce Sistemiyle olanaklıdır.

İstiklâl mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Cumhuriyet, Türk Milleti’nin 100 Yıllık gururudur.

CUMHURİYETİMİZİN 100’NCÜ YILI KUTLU OLSUN

                                                                          KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ

                                                                                     YÖNETİM KURULU

 

Sayfamızı Paylaşın:

Etiketler:

Sayfa Yorumları (0 )
  • ...

Yorum Ekleyin