KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN ANITKABİR ZİYARETİ

KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN ANITKABİR ZİYARETİ

 

        Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk,

 

        Kıbrıs Türk Halkının milli varoluş mücadelesini fiilen vermiş ve bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurmuş olan Anavatanımız Türkiye’deki Kıbrıs Türk halkının temsilcileri olarak saygıyla ve özlemle manevi huzurundayız. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40.Yıl dönümünde ve Kıbrıs Türk Halkının özgürlük, varoluş savaşımında ve bağımsızlık Mücadelesinde önemli görevler yüklenmiş Kıbrıs Türk Kültür Derneği’nin 75.Kuruluş Yılını onur ve gururla huzurunda kutluyoruz.

 

          Atatürk düşünce sistemini, devrimlerinizi, başta laiklik ilkesi olmak üzere bütün ilkelerimizi benimsemiş, sahiplenmiş ve uygulamış Kıbrıs Türk halkının temsilcileri olarak manevi huzurunuzda size laik olmaya devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.

 

         Kıbrıs Türk Halkı, Yunan-Rum yayımcılığına karşı özgürlük, egemenlik ve bağımsızlık anlayışınıza dayalı olarak verdiği varoluş mücadelesiyle kurduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devletinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kesin güvencesi ve garantisi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin vazgeçilmez koruyuculuğu altında özgür, egemen ve bağımsız bir halk olarak Kıbrıs’taki varlığını sonsuza kadar sürdürmekte kesin kararlıdır. Ancak Kıbrıs Türk Halkının mücadelesinin günümüz koşullarında farklı bir boyutta devam ettiği bilincindeyiz. İlke ve devrimlerinizle çizdiğiniz yolda ilerleme, ekonomik ve sosyal sorunlarımızı aşma, uluslararası toplumda bağımsız ve egemen devletimizle hak ettiğimiz yeri alma kararlılığımızı azim ve inançla sürdürmekteyiz.

 

         Bu inanç ve kararlılıkla devletimizi yaşatacağımızı, bağımsızlık ve egemenliğimizi koruyacağımızı manevi huzurunuzda yeniden teyit ediyoruz.

 

  Yüce Atamız, Sizi şükranla, özlemle ve Saygılarımızla anıyoruz.

                                                                                                      KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ

YÖNETİM KURULLARI VE ÜYELERİ

Sayfamızı Paylaşın:

Etiketler:

Sayfa Yorumları (0 )
  • ...

Yorum Ekleyin