Sık Sorulan Sorular

1. İsteyen herkes Kıbrıs Türk Kültür Derneği’ne üye olabilir mi?
Derneğe üye olabilmek için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak, KKTC nüfus cüzdanı (kimliği) sahibi olmak veya Kıbrıs doğumlu olmak, birinci dereceden KKTC vatandaşı aile fertlerine sahip olmak gerekmektedir.

2. Derneğinize üye olmasam da faaliyetlerinize katılabilir miyim?
Derneğimizin her türlü kültürel, sosyal ve bilimsel faaliyetine isteyen bütün vatandaşlarımız katılabilirler, faaliyetlerimiz herkese açıktır.

3. Yaptığınız toplantılardan ve diğer etkinliklerinizden nasıl haberdar olabilirim?
Size en yakın şubemize veya KTKD Genel Merkezi’ne telefon numaranızı, adresinizi ve elektronik posta adresinizi bırakmanız halinde sizinle irtibata geçilecektir.

4. KTKD nerededir?
Kıbrıs Türk Kültür Derneği Genel Merkezi halen Ankara'da faaliyet göstermektedir.

5. Ankara’daki Genel Merkez haricinde başka yerde şubeleriniz var mıdır?
Kıbrıs Türk Kültür Derneği’nin halen Antalya, Mersin, İzmir ve İstanbul’da şubeleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da bir temsilciliği bulunmaktadır.

6. Dernek faaliyetleriniz için bir ücret ödememiz gerekmekte midir?
Derneğimizin sivil toplum örgütü olarak bütün sosyal etkinlikleri ve bilimsel çalışmaları kamuoyuna açık olup herhangi bir ücret alınması söz konusu değildir.

7. KTKD Genel Merkezi ve şubelerinin mesai çizelgesi neye göre düzenlenmiştir?
Derneğimizin Genel Merkezi Cumartesi de dâhil olmak üzere haftanın 6 günü açıktır. Şubelerimizde de faaliyetlerimiz aynı şartlar altında yürütülmektedir.

8. Kıbrıs Türk Kültür Derneği’nin bağlı olduğu resmi bir kurum veya kuruluş var mıdır?
KTKD bir sivil toplum örgütüdür ve Kıbrıs Türklerinin ada dışındaki en köklü, en eski ve en faal derneği olarak kültürel, sosyal ve bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.

9. KTKD herhangi bir siyasi parti veya oluşumla organik bağ içerisinde midir?
KTKD Dernekler Kanunu’na göre faaliyette bulunan sivil bir kültür derneğidir ve herhangi bir siyasi yapılanması söz konusu değildir.    

Sayfamızı Paylaşın:

Etiketler: dernek

Sayfa Yorumları (0 )
  • ...

Yorum Ekleyin