Alev M. Özmehmet

Alev M. Özmehmet

Alev M. Özmehmet

Başkan Yardımcısı

25 Ekim 1946 Kıbrıs doğumlu olup ilk ve orta eğitimini Lefkoşe’de ve lise eğitimini  ise Lefkoşe Kız Lisesi’nde tamamladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni  bitirdikten sonra E. Ü.  Göğüs Hastalıkları anabilim dalında  ihtisasa başladı ve iki yıllık bir çalışma sonrası Hacettepe Üniversitesi  Tıp Fakültesi  ne  katılarak Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları  anabilim dalında ihtisasını tamamlayarak İlgili alanda Uzman olmuştur. 1977-1987 yılları arasında Ankara Dışkapı SSK Çocuk Hastanesi  Bakteriyoloji  ve Enfeksiyon  uzmanı olarak çalışmalarını sürdürdü. Burada bir referans laboratuvarı kurdu.Ayrıca Ankara Dışkapı Hastanesine hizmet veren bir Kan Bankası da  kurdu.

1987 Haziranında İzmir’e  dönerek SSK Merkez Dispanserinde uzmanlık alanında çalışmalarını 2000 yılına kadar sürdürerek buradan emekli oldu.

İzmir’de bulunduğu bu süre içinde  özel bir teşhis  merkezinde bir laboratuvarı kurdu ve uzun yıllar bu laboratuvarda çalıştı.Daha sonra Uzman Tıp  Laboratuvarı’nda çalışmalarını sürdürdü.2005’te ise kendi laboratuvarı olan Uzman Laboratuvarı’nı kurarak çalışmalarını burada devam ettirmektedir.

Halen kendi uzmanlık alanlarında konferanslar  ve eğitici seminerleri  vermektedir.

Evli  ve iki kızı vardır.

Son iki dönem de de  Kıbrıs Türk Kültür Derneği  İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyesidir.