Kıbrıs Türk Halkı Aydın Denktaş’ı Kaybetti

KIBRIS TÜRK HALKI AYDIN DENKTAŞ’I KAYBETTİ

 

Kıbrıs Türk Halkının egemenliğine, bağımsızlığına, özgürlüğüne ve Türkiye’nin garantörlük haklarına her şeyin üstünde önem veren, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devletimizin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın değerli eşi, KKTC Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın, Değer Denktaş ve Ender Denktaş Vangöl’ün annesi iyi insan Aydın Denktaş’ı bugün ebedi yolculuğuna uğurlamanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Kıbrıs Türk halkının varoluş savaşının yorulmaz, kararlı, egemenliğinden asla taviz vermeyen mücadeleci Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın hayat arkadaşı hanımefendi Aydın Denktaş Türk halkının mücadele tarihine yakından tanıklık eden, Kıbrıs Türk kadınının simgelerinden biri olan mücadeleci bir kadın, vefakâr bir eş ve anne olarak Rauf Denktaş’ın arkasında duran, ona destek olan önemli manevi bir güçtü. Böylesi niteliklere sahip iz bırakan tarihi bir değerimizi kaybetmenin sonsuz üzüntüsü içerisindeyiz.

Merhumeye Allah’tan rahmet, yaslı ailesine, yakınlarına ve halkımıza başsağlığı dileriz. Mekânı cennet olsun. Işıklar içinde yatsın.

 

                                                                               KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ

                                                                                             YÖNETİM KURULU

Sayfamızı Paylaşın:

Etiketler:

Sayfa Yorumları (0 )
  • ...

Yorum Ekleyin