Geçmişten Günümüze Kıbrıs Gerçeği

Geçmişten Günümüze Kıbrıs Gerçeği

Kıbrıs Barış Harekâtı’nı bizzat yaşayan ve Ada’ya ilk çıkan Bölük Komutanlarından olan Kıbrıs Gazisi E.Kd.Albay M.Atıf ÜRÜK’ün GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KIBRIS GERÇEĞİ adlı kitabı Cinius Yayınları’ndan çıkmıştır.

Etiketler:

Kitap Tanıtımı

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KIBRIS GERÇEĞİ KİTABININ TANITIMI

Kıbrıs Barış Harekâtı’nı bizzat yaşayan ve Ada’ya ilk çıkan Bölük Komutanlarından olan Kıbrıs Gazisi E.Kd.Albay M.Atıf ÜRÜK’ün GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KIBRIS GERÇEĞİ adlı kitabı Cinius Yayınları’ndan çıkmıştır.

E.Kd.Albay M.Atıf ÜRÜK’ün  yaşadığı, yorumlarıyla canlandırıp güncelleştirdiği ve anılarıyla birlikte olaylar, tarihi ve siyasi gerçeklerden sapmadan kronolojik tarihsel bir anlatımla bu kitapta yer almaktadır.

Kitap, Kıbrıs Barış Harekâtı öncesi ve Harekât’ta gelişen olaylarla sonrasında yaşanmış gerçekleri kişisel anıları ışığında, yazarın süsleyip, derinliğine yaptığı inceleme ve araştırmanın ürünüdür.

Kitabın hedefi ve temel amacı, 20 Temmuz 1974 Barış Harekâtı’nın bilinmeyenlerini yazıp, Kıbrıs tarihine katkıda bulunmak, Harekât’ın askeri, siyasi, ekonomik ve sosyal yönlerini de araştırarak dikkatten kaçmış konuları da gözler önüne sererek, gerçek bilgileri gelecek kuşaklara aktarmaktır.

Kıbrıs Türk Barış Harekâtı’nı bizzat yaşama onuruna sahip, Kıbrıs’a ilk çıkan Gazi Bölük Komutanlarından biri olan, 2015-2018 yıllarında üç yıllık titiz çalışmasıyla yazdığı kitabını, Kıbrıs’ta Türklük ve varoluş mücadelesi vermiş Kıbrıs Türk halkı ve Türk askerinin kanlarıyla yazdıkları Kıbrıs Destanı’nın zor ve acılı günlerini yaşamayan ve bilmeyen gençlerimiz ile o günlerdeki Rum-Yunan ikilisinin Soykırım vahşetini yaşamalarına rağmen günümüzde tepkisiz kalanlara hatırlatmayı bir görev kabul eden yazar, kitabını bütün Kıbrıslı kardeşlerine, Gazilere, Silahlı Kuvvetlere, Mücahitlere ve bütün subay ve astsubaylara ithaf ediyor.

Kıbrıs Barış Harekâtı’na muharip birliklerde bizzat katılarak, Kıbrıs Türk Halkının özgürlüğüne, bağımsızlığına ve egemenliğine kavuşmasında emeği geçen ve tarihimize kayıt düşen Sayın E.Kd.Albay M.Atıf ÜRÜK’e  büyük bir özveri ve titizlikle hazırladığı Geçmişten Günümüze Kıbrıs Gerçeği adlı kitabı için teşekkür ediyor, okuyucularına iyi okumalar diliyoruz.

 

Tedarik Adresi:

Cinius Sosyal Matbaası

Çatalçeşme Sokak No:1/1

Eminönü-İstanbul

Tlf. 0212 528 33 14

 

Yorum Ekleyin