Kıbrıs Türkleri'nin Toplumsal Direniş Bayramı Kutlama Mesajı

 
Ahmet Göksan
   

      Ahmet Göksan

 

                     “Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT), Kıbrıs Türk Milli mücadelesinin “Kuvai Milliyesi”dir. Kahraman Kıbrıs şehitlerinin ve gazilerinin zaferi, kazandırdığı milli değerlerin   uluslararası tartışılmasına artık son verilmelidir.” İsmail Tansu Eylül Ekim 2013

                        Kıbrıs Adası’nın Türk’ler tarafından fethinin 448., “Biz bu Ada’nın asli unsurlarıyız” inancından hareket ederek Türk Mukavemet Teşkilatı’nın 61. ve güzel yurdumuzun savunulması için bağrından çıkardığı, Güvenlik Kuvvetleri’nin kuruluşunun 43. Yıldönümünü 1 Ağustos 2019 tarihinde birlikte kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Köklerimizin derinlerde olduğuna inandığımız için direnerek bu anlamlı günlere ulaşmış bulunuyoruz. Yüce Türk ulusunun ve onun ayrılmaz parçası olan Kıbrıs Türk’lerinin Toplumsal Direniş Bayramı kutlu olsun.

                          Kıbrıs Türk’lerinin bağrından çıkararak, 1 Ağustos 1958 gününde kurduğu Türk Mukavemet Teşkilatı’nın kurulmasının nedenleri ve mücadeleleri ne yazık ki geleceğimiz olan gençlere aktarılmamıştır. 28 Şubat 1997 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun aldığı karara işlerlik kazandırmak durumundayız. Anılan kararda, Türk Mukavemet Teşkilatı’nın ders olarak okutulması, filminin yapılması ve genç kuşaklara aktarılması gerektiği kayıt altına alınıyordu. Bunların yapılmasını istemenin ırkçılık olmadığının da bilinmesini istiyoruz. Bizler Kıbrıs Türk’leri olarak Ada’da sonsuza dek var olmak amaç ve niyetindeyiz. Bu nedenle geleceğimiz olan gençleri donanımlı ve bilinçli yetiştirmek istiyoruz.

                        Rum tedhiş örgütü EOKA’nın ve onların uzantılarının 1950’li yıllarda başlattıkları, Kıbrıs Türk’lerini toplu katliamından geçirme çabalarını bütün olumsuz koşullara karşın etkisiz bırakmanın mutluluğunu ve onurunu taşımaktayız. Dün, silahla Kıbrıs Türk’lerini toplu katliamdan geçiremeyenler, günümüzde, arkalarına aldıkları bir takım bölgesel ve Uluslararası kuruluşlarla başarmak uğraşını sürdürüyorlar. Dün, silahla amaçlarına ulaşamayanlara karşı, bugün bütün olanakları kullanarak ve Uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımızı savunacağız. Bu konuda kararlı olduğumuzun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz.

                        Hiçbir yasal dayanağı olmadan, Kıbrıs Türk’lerine uyguladıkları ekonomik soykırıma, son günlerde enerji yönünde savrulan yaptırım tehditlerine karşı egemen olarak ülkemizde özgür ve barış içinde yaşamaya devam edeceğiz. Bizleri bu acımasız uygulamalar ile teslim alacaklarını ümit edenlerin yanıldıklarına bir kez daha vurgu yapmak durumundayız.

                        Toplumsal Direniş Bayramını kutlarken bugünleri bizlere hazırlamak için canlarını veren kardeşlerimizi her geçen gün artan sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Köşelerine çekilmiş olan gazi arkadaşlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmelerini istiyoruz. Özellikle TMT’nin kurucuları olan Daniş Karabelen, Rıza Vuruşkan ve arkadaşlarını, Kıbrıs istirdat projesini hazırlayan İsmail Tansu’yu da rahmet, sevgi ve saygı ile anmak istiyoruz. Siyasi mücadelemizi başarı ile yürüterek bu günlere ulaşmamızı sağlayan liderimiz Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş, Osman Örek ve arkadaşlarının çabalarının unutulmayacağını belirterek onları sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

                        Bütün olumsuzluklara karşın geleceğe umut ile bakıyoruz. Kıbrıs Ada’sı üzerinde binlerce yıldır köklerimizin izlerinin olduğunun da bilincindeyiz. Üzerinde yaşadığımız kutsal vatan topraklarını çıkar uğruna terk etmemek azim ve kararlılığında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

 

Ahmet Göksan – Mehmet Erol Ekenleroğlu

ahmetgoksan45@gmail.com

31 Temmuz 2019  - Ankara -

Sayfamızı Paylaşın:

Etiketler:

Sayfa Yorumları (0 )
  • ...

Yorum Ekleyin