Ahmet Göksan
   

      Ahmet Göksan

                                                                                                                                                                                      

           “1955 – 58 yıllarında Klerides, İngilizlere makul görünerek EOKA’nın davasına hizmet ederken Türk’lere karşı Kaymaklı bölgesindeki Rum’ların başında görevli ve EOKA’nın beyin takımındaydı” 1980

 

                                                                                                                                                                                                Dr. Fazıl KÜÇÜK

 

            Yakın çevremizde yaşanan ateş çemberinin yakıldığı günlerde yaşıyoruz. Buna karşın son dönemde ülke genelinde nerede ise bütün kurumlarla kuruluşlar KİTAP FUARI düzenliyorlar. Özellikle belediyelerin bilinen belediye hizmetlerinin yanı sıra kültürel etkinlikler düzenlemelerini olumlu bulduğumuzu kaydetmek istiyoruz. Olanaklarımız ölçüsünde bu tür etkinliklere katılıyoruz. Böylelikle okurlarla bağlantıyı da kurmuş oluyoruz. Onların soruları ile gösterdikleri içten ve bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektirenlere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. 

Ankara’da bu yıl içinde ikincisi düzenlenen KİTAP FUARI’na Türkiye Emekli Subaylar Derneğine ayrılan bölümünde okurlarla buluşmanın tadının bir başka olduğunu kaydetmek istiyorum. Nedenine gelince bölümün sorumluları olan FATİH MUSA ÇINAR – ÖMER UÇAR – CANTÜRK AYPAR albayların ( E ) iletişimde katılımcılarla kurdukları katkılar unutulamaz. Sıcak sevecen ve içten yaklaşımlarının katılımın yoğun olarak yaşanmasının nedeni olduğunu belirtmek istiyoruz. Aynı şekilde diğer yöneticilere de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Fuar süresince öğrencilerin ilgisinin yoğunluğunu da belirtmek gerekiyor. Onların yoğun ilgilerinin geleceğe olan umutlarımızın canlı tutulmasına neden olduğuna değinmeden geçmek istemiyoruz. Küçük öğrencilerin harçlıklarından arttırdıkları sınırlı paraları ile kitap almaya çalışıyor olmalarını her türlü takdirin üstünde gördüğümüzü yinelemek istiyoruz.    

Bizler okurların sordukları soruları yanıtlarken emperyal gücün önde giden ülkenin başkanı Bay Trump, Suriye’deki petrollere el koyduğunu açıklıyordu. Bu tür ülkeleri yönetenlerin bu amaçlarından vazgeçmediklerinden olacak bölge sürekli olarak kanamaya devam ediyor. Emperyalist ülkeleri yönetenlerin kapalı kapılar arkasında paylaşım yapıyor olmalarına karşın dışarı çıktıkları zaman bir birlerini hırhızlıkla suçlayabiliyorlar. Bu davranışları ile halkları da uyutmaya çalıştıkları biliniyor.

Son yapılan açıklamalara göre Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunacağı konusunda uzlaştıklarının açıklanmasına karşın bu yönlü söyleme kuşku ile baktığımızı kaydediyoruz. Çünkü aynı filmi veya söylemi Irak içinde söylüyorlardı. Irak’ın içinde bulunduğu durum ortalıklarda sırıtıyor. Bir yandan askerlerini çekeceğini söyleyenler bölgeye asker göndermeye devam ediyorlar. Bütünlüğün nasıl sağlanacağına açıklık getirsinler de herkes öğrensin. Bunu sağlamanın en kestirme yolu teröristlere olan desteklerinin kesilmesidir. Desteğin kesilmesi sonrasında bölgedeki hiçbir ülke emperyal amaçlarla bölünemeyecektir.  

Gençlerle öğrencilerin İsmet Paşa’nın söylemi ile en güçlü silahlarının bilgileri olması gerekiyor mu ne…

SEVGİ ile kalınız…

 

Ahmet GÖKSAN

ahmetgoksan45@gmail.com

01 Kasım 2019  -  Ankara  -

           

                                                                                                         

 

Sayfamızı Paylaşın:

Etiketler:

Sayfa Yorumları (0 )
  • ...

Yorum Ekleyin