Onun Işığı Sönmedikçe...

                                       

      23 Nisan’da Egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milletine ait olduğunun simgesi T.B.M.M’nin 100’ncü kuruluş yıldönümünü 83 milyon tek yürek olduk, büyük bir coşkuyla kutladık. 23 Nisan aynı zamanda çocuklarımıza armağan edilmiş önemli bir bayram günüydü. Bunun sevincini de çocuklarımızla birlikte yaşadık.

     Bizleri tebaa olmaktan, millet olma vasfına taşıyan bu önemli günü; Korona salgını nedeniyle okullarımızda, meydanlarımızda, sokaklarımızda kutlayamamıştık ama evlerimizin balkonlarından, pencerelerimizden taşan sevgi sözcükleriyle, büyük bir coşkuyla kutladık.

     Hem de bizi, birlik beraberliğimizi en güzel anlatan istiklal marşımızı söyleyerek, gecenin rengini aydınlatan ay yıldızlı bayraklarımızı sallayarak…

     Milletçe kutladığımız bu coşkulu gecede pırıl, pırıl parlayan çok güçlü bir ışık daha vardı her tarafa yansıyan. Bizler farkında değildik ama ışıltılarıyla her zaman yanımızda olan o bir çift mavi göz yaşananların farkındaydı…

   Evlerimizden yayılan o muhteşem bayram coşkusunu izleyen o gözler giderek belirginleşti,  anlamlı, mutluluk dolu ışıltısıyla; adeta her bir eve umut dolu mesajlar gönderdi.

     Hiç dikkat ettiniz mi?

      Milletçe ne zaman dara düşsek, ne zaman çok zor bir dönem yaşasak, ne zaman umutsuzluğa kapılsak; hep onu anlatan, hepimize umut veren, onun eşsiz önderliğini yansıtan özel bir gün koşar yardımımıza…

      Koronalı günlerin karamsarlığını hissettiğimiz bu süreçte de; 23 Nisan’ın coşkusuyla ferahlamış, bu özel günün mutluluğunu yaşamıştır Türkiye.

     Çünkü hala onun ışığı ile aydınlanır bu ülke,

     Çünkü hala onun eserleri yol gösterir bu ülkeye.

     Hatırlayın 23 Nisan gecesinin coşkusunu, hatırlayın hançeremizi yırtarcasına haykırdığımız o adı.

  Her coşkumuzda o, her sevincimizde onun ismi var.

     Ne güzel, ne soylu bir isim; Türk Milletinin Atası:  Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

     Milletimizin yüreğine öylesine kazınmış ki onun adı; hiçbir güç, hiçbir makam sahibi ne onun ismini, ne eserlerini, ne de ona olan sonsuz sevgimizi unutturabilir.

      Önümüzdeki ayın adı Mayıs;  hemen ortasında yeni bir bayram coşkusu, umudu anlatan kutlu bir gün daha var.

      Adı; Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 19 Mayıs’ta kutlanacak. İşte yeni bir bayram coşkusu, ondan gelen büyük bir mutluluk daha; yine milletçe coşacak, Koronalı günlere inat belki de bu defa bayramımızı meydanlarda, sokaklarda kutlayacak, elde ay yıldızlı bayraklarımızla Atamızın adını büyük bir sevinçle bir kez daha haykıracağız.

      Bağımsızlığımıza giden o ilk adımı atan Mustafa Kemal ve arkadaşlarını anacağımızın o özel günün bayram sevinci; Korona salgınını yaşadığımız bu karamsar günleri aydınlatacak, yeni bir mutluluk daha getirecek evlerimize.

     Çevirin tarih sayfalarımızı, bakın milletçe kutladığımız milli bayram günlerimizin coşkusuna. Her birisinde onu adı, onun imzası.

     Önderlik ettiği milletimizin makûs talihini değiştiren, yoktan var ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devletini, bu güzel vatanı bizlere hediye eden, böylesine büyük bir dünya lideri başka hangi ülkede var?

     Evet, bu süreçte çevremiz korona salgını ile çevrili ama korkmuyoruz. Güçlü Türkiye’nin temellerini atan Atatürk’ün; ‘’Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz’’ sözlerini hatırlıyor, tüm sağlıkçılarımızın üstün başarısıyla bu salgını yeneceğimize inanıyoruz.

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığı yandıkça hiçbir şeyden korkumuz yok. Çünkü ne zaman sıkışsak, ne zaman dara düşsek, onun sönmeyen ışığından güç alıyoruz.

 

Atilla Çilingir

www.atillacilingir.com

27 Nisan 2020

Sayfamızı Paylaşın:

Etiketler:

Sayfa Yorumları (0 )
  • ...

Yorum Ekleyin