RÜSTEM TATAR VEFAT ETTİ.

BAŞSAĞLIĞI

Sayın Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’ın değerli babası Rüstem Tatar’ın vefatının derin üzüntüsünü yaşıyoruz.  Kıbrıs Türk halkının önemli bir değerini daha yitirmenin acısı içindeyiz.

Rahmetli Rüstem Tatar, 21 Aralık 1963 tarihinde Rum-Yunan ikilisinin başlattığı Kıbrıslı Türkleri imha etme saldırıları sonucunda yıkılan 1960 Kıbrıs Cumhuriyeti'nin kuruluşunu sağlayan müzakerelerde Kıbrıs Türk heyetinde görev alan, iki halkın Eşit Kurucu Ortağı olduğu yıkılan Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ilk Sayıştay Başkanı görevini yürüten, Kıbrıs Türk halkının Varoluş Mücadelesinde, bağımsız devletimizin ilk kuruluş sürecinde Maliye Bakanı olarak etkin görevler yapan, BM’nin gözetimindeki Kayıp Şahıslar Komitesi’nin 1984-2005 yılları arasında Kıbrıs Türk Halkının Temsilcisi olarak hizmet veren değerli bir devlet adamımızdır.

Rüstem Tatar yaşamı boyunca Türk halkına, devletimize verdiği başarılı hizmetleriyle siyasal tarihimizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devletinin kuruluş sürecinde yaptığı katkılarıyla unutulamayacak devlet adamlarımızdan biridir. Değerli bir insanı kaybettik. Anısı sonsuza kadar yaşayacak, hizmetleri halkımızın kalbindeki yerini koruyacaktır.

Rüstem Tatar’a Tanrı'dan rahmet, Cumhurbaşkanımız Sayın Ersin Tatar ve değerli ailesi başta olmak üzere bütün yakınlarına, sevenlerine ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkımıza başsağlığı ve sabırlar dileriz. Mekânı cennet olsun, ışıklar içinde uyusun.

                                                                              KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ

                                                                                            YÖNETİM KURULU

 

 

Sayfamızı Paylaşın:

Etiketler:

Sayfa Yorumları (0 )
  • ...

Yorum Ekleyin